ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ ΔΡΑΣΤΗΡΙΟΤΗΤΩΝ ΠΝΕΥΜΑΤΙΚΟΥ ΚΕΝΤΡΟΥ 2017-2018

06,Οκτ

Ώρες                                  ΠΑΡΑΣΚΕΥΗ

4-5        Θεατρικό παιχνίδι  Νηπιαγωγείο – Γ΄ Δημοτικού

                 Χαρά Κουκουράκη, Νεκταρία Μικέογλου, Παιδαγωγοί.      

5-6       Καλλιτεχνικές δημιουργίες  Νηπιαγωγείο – Γ΄ Δημοτικού

                 Αθηνά Αργυρίου, Νηπιαγωγός, Βασιλική Μιχαηλίδου, Βρεφονηπιοκόμος.

6-7       Καλλιτεχνικές δημιουργίες  Δ’  Δημοτικού – Γυμνάσιο,

                  Αθηνά Αργυρίου, Νηπιαγωγός

6-7       Παιδική χορωδία  B΄ Δημοτικού – Γυμνάσιο

                Χριστίνα Κορρέ, Καθηγήτρια  πιάνου και θεωρητικών

6-7       Πινγκ πονγκ  Δημοτικό

7-8       Πινγκ πονγκ  Γυμνάσιο – Λύκειο

                 Κωνσταντίνος Ζάχος, Παιδαγωγός,

                Δημήτρης Μηναδάκης, Δημ. Υπάλληλος

7-8.30  Χορωδία ενηλίκων Χριστίνα Κορρέ

 

Εφηβικές συναντήσεις για παιδιά Γυμνάσιου-Λυκείου
με
 τον πρωτ/ρο  Γεώργιο Τζάβλα τη  Μαρία Σπαραθάκη

και τη Χρυσή Αγγελίδου, θεολόγους, 

σε συνεννόηση για την ώρα διεξαγωγής   

 

Ώρες                                ΣΑΒΒΑΤΟ  ΠΡΩΙ

10-11  Μουσικοκινητική αγωγή  Προνήπιο –  Α΄ Δημοτικού,

                 Μέλπω Βασιλειάδη, Μουσικός

11-12  Αφήγηση παραμυθιού Προνήπιο  – Γ΄ Δημοτικού

                 Χρυσή Αγγελίδου, Θεολόγος, Φωτεινή Γωνιωτάκη, Παιδαγωγός,  

                 Αναστασία Γρηγοράκη, Λογοθεραπεύτρια, Κατερίνα Καραναστάση

                 Νηπιαγωγός, Αναστασία Λασηθιωτάκη, Φιλόλογος, Σόφια Ματθαιάκη

                 Ψυχολόγος, Ανθή Ρουμπελάκη, Φιλόλογος, Αθηνά Στάικου, Νηπιαγωγός

                  Ραφαέλα Φουσκάκη, Βρεφονηπιοκόμος.

11-12 & 12 -13 Αιγαίο, μια θάλασσα που χωρίζει, μια γέφυρα που ενώνει

                Διδασκαλία παραδοσιακών χορών Ανατολικής Κρήτης,

                 Αιγαίου, Πόντου και Μικρασίας 

                 Ντίνα Ζαχαριαδάκη,παιδαγωγός – χοροδιδάσκαλος               


Ώρες                      ΣΑΒΒΑΤΟ ΑΠΟΓΕΥΜΑ  

3-4.30       Ποδηλασία Ε΄ δημοτικού και άνω, 

                         Δημήτρης Κονταξάκης, Ίλια Πρινιωτάκη, μέλη του

                         ποδηλατικού ομίλου Αγίου  Νικολάου

3-5             Προβολή παιδικής ταινίας για όλες τις ηλικίες,

                         Γιάννης Μαγουλιανός

5-6             Κατηχητικά σχολεία – Παιδικές συντροφιές,                            

                    Νηπιαγωγείο – Γ΄ Δημοτικού

                     Μαρία Δαούτη, Παιδαγωγός

                      Δ΄ – ΣΤ΄ Δημοτικού Άννα Φέτση, Παιδαγωγός, 

                      Δήμητρα Κοκολάκη, Βρεφονηπιοκόμος.

 

Συντονιστής κατηχητικών σχολείων Α΄Βαθμίδας

π΄ Νικόλαος Δραϊνάκης

Συντονιστές κατηχητικών σχολείων Β΄Βαθμίδας

Μαρία Σπαθάρακη, Χρυσή Αγγελίδου

Υπεύθυνη εκπαιδευτικού προγραμματισμού:  

Μαρία Σπαθάρακη

Υπεύθυνη υποδοχής – Γραμματείας – Επικοινωνίας:   

Μαρία Ευτυχάκη, Βιργινία Στεφανάκη,

Μαρία Σφακιωτάκη

Υπεύθυνος συντονισμού και οργάνωσης:

πρωτ/ρος  Γεώργιος Τζάβλας

Υπεύθυνη Βιβλιοθήκης – Βιβλιοανάγνωσης

Βασιλική Μιχαηλίδου

 

Τηλέφωνο επικοινωνίας: 2841 0 83339

E-mail: evagelistria@gmail.com

Website: www.evaggelistria.gr

 

 

 

Ενορία Ευαγγελίστριας – Λήψη από ελικόπτερο

Κοπή Βασιλόπιτας με τον Κώστα Μακεδόνα 21/1/2018

Χριστουγεννιάτικες μελωδίες από την χορωδία της ενορίας Ευαγγελίστριας Αγίου Νικολάου

Παρασκευή πρόσφορου

     

Επισκέπτες της Ιστοσελίδας

RSS Ορθόδοξος Συναξαριστής

  • Το εορτολόγιο της ημέρας
    ..:: Ορθόδοξος Συναξαριστής ::..Σήμερα 19/08/2019 εορτάζουν:Άγιος Ανδρέας ο Στρατηλάτης και οι δύο χιλιάδες πεντακόσιοι ενενήντα τρεις Μάρτυρες, που μαρτύρησαν μαζί μ' αυτόνΌσιος Θεοφάνης ο νέος και θαυματουργόςΆγιοι Τιμόθεος, Αγάπιος και ΘέκλαΆγιοι Ευτυχιανός ο στρατιώτης και ΣτρατήγιοςΌσιος Γεννάδιος της Κοστρομά
Go To Top